Jak sprowadzić coś z zagranicy

Transport produktów na trasach międzynarodowych to coraz popularniejsza usługa. Korzystają z niej nie tyko wielkie firmy ale również emigranci a także małe firmy handlujące wąskim asortymentem na popularnych portalach sprzedażowych. 

Globus i miniatury oaczek

Jeśli chcesz zlecić transport jakiegoś towaru, a nigdy wcześniej tego nie robiłeś podpowiemy Ci, jak przebiega cała procedura z punktu widzenia zlecającego.

Znajdź firmę transportową

Znalezienie firmy transportowej, która rzetelnie i kompleksowo zajmie się transportem powierzonych towarów nie jest prostym zadaniem. Poszukiwania możesz prowadzić w wyszukiwarce internetowej lub pocztą pantoflową wśród znajomych czy rodziny.

Upewnij się, że firma jest wpisana do rejestru przedsiębiorców. Zajrzyj na stronę internetową i sprawdź cennik usług, rekomendacje i certyfikaty. Warto przed wyborem poczytać opinie innych klientów. Nie ma przecież lepszej reklamy, niż słowa zadowolonych klientów.

Jakość, nie cena

Nie kieruj się najniższą ceną, szukaj dobrej jakości. Wyśrodkowana oferta powinna zapewniać dobrą jakość w założonym budżecie.

Sprawdź, co dokładnie obejmuje cena. Dobrym pomysłem jest porównanie ofert przewoźników pod kątem tego, co oferują za te same pieniądze.

Szukaj ofert kompleksowych

Nauka na błędach na pewno jest najskuteczniejsza, jednak może być bardzo kosztowna,  Szukaj firm oferujących usługi dodatkowe takie jak np. odprawa towarów czy ubezpieczenie transportu.

Zlecając zadania profesjonalnym spedytorom zyskujesz pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione na najwyższym poziomie.

Zleć przewóz

Zlecenie jest dokumentem, na podstawie którego zawierana jest umowa między Tobą a firmą transportową. Podaj dokładny adres i datę załadunku/rozładunku, rodzaj i wagę towaru, rodzaj wybranego transportu. 

Na zleceniu powinny znaleźć się informacje o ubezpieczeniu oraz możliwych dodatkowych opłatach wynikających z transportu, a także szczegółowe warunki płatności za usługę.

Istnieje wiele ogólnodostępnych szablonów zleceń, które wystarczy uzupełnić. Zlecenie możesz też stworzyć samodzielnie lub poprosić o nie wybraną firmę transportową. Pamiętaj o umieszczeniu wszystkich wymaganych informacji.

Bądź w kontakcie z przewoźnikiem

Dzięki temu będziesz śledzić na bieżąco drogę przesyłki od momentu rejestracji zlecenia transportowego, poprzez załadunek po końcową dostawę. Jest to szczególnie dla klientów, którym zależy na czasie realizacji zlecenia.

Firma transportowa, która oferuje możliwość monitorowania realizowanych przez siebie działań wzbudza większe zaufanie u klientów, a tego przecież oczekujesz.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *